In mijn lesopbouw kunt u lezen dat ik het liedje in canon wilde zingen, in 4 groepen. Dit heb ik niet gedaan omdat ik erachter kwam dat mijn klas nog nooit in canon gezongen had. Toen heb ik de klas aangeleerd hoe je in canon kunt zingen, in 2 groepen.
Ik heb deze les als een gezellige en leerzame les ervaren. Het ging erg goed en de kinderen waren positief!
Lesvoorbereiding
Naam | Ginette vd Beek | Groep | 1H | Stagebegeleider/ coach | Yolanda |
Stageschool | De Vuurvogel | Groep | 5 a | Mentor | Judith |
Activiteit | Muziek – Doep, Doep | Datum | 11 januari 2012 |
Leerpunten student | 1. Lied in stappen aanleren | 2. Toonhoogte en ritme | 3. Chaos voorkomen |
Verantwoording (waarom ga je dit doen)
Beginsituatie Beschrijf wat de leerlingen al weten, of ze er wel eens mee te maken hebben, welke leerlingen problemen hebben met dit onderwerp of met de werkvorm, … | De leerlingen zingen bijna elke ochtend. Bij deze les gaan we op het ritme letten, hier oefenen de leerlingen niet zo veel in. |
Doelstellingen Wat moeten de leerlingen aan het einde van de les geleerd hebben? Formuleer doelen die concreet, meetbaar, zichtbaar, haalbaar zijn. | Aan het einde van de les kennen de leerlingen het liedje (+ bewegingen) en hebben ze geoefend met ritme houden. |
Evaluatie Benoem van elk doel hoe en wanneer je vaststelt of dit is behaald. | Dit kan ik vaststellen door het lied met de leerlingen te zingen en te luisteren. |
Werkwijze en middelen (waarmee ga je dit doen)
Didactische Werkvormen Wat doe jij? |
Deze les is leerkrachtgestuurd. Ik leer het liedje en de bewegingen aan de leerlingen. De leerlingen oefenen het liedje met de bijpassen bewegingen. Ik gebruik als instructiemiddel het boek eigen-wijs. Ook heb ik de melodie op internet gevonden. Maar ik wil eerst proberen om het zelf voor te zingen, als dit dan niet goed gaat kan ik de melodie erbij pakken. En ik gebruik het bord voor de noten en tekst. De kinderen gebruiken hun stem. | ||
Leeractiviteiten Wat doen de leerlingen? | |||
Instructie-middelen Welke middelen gebruik jij? | |||
Leermiddelen Welke middelen gebruiken de leerlingen? |
Organisatie (Aan welke praktische zaken moet je denken bij de uitvoering; maak eventueel een schets van de ruimte)
Vooraf Wat moet klaarliggen? Waar kunnen leerlingen spullen zelf pakken? | Ik moet van te voren het digibord klaar zetten en de leerlingen gaan in de kring zitten. n.v.t. Aan het einde van de les gaan de leerlingen weer naar hun eigen plaats. |
Tijdens Moet de organisatie aangepast worden? Waar leggen de leerlingen hun product? | |
Na afloop Bereid een rustige lesovergang voor. Wie ruimt wat op? Waar en hoe moeten leerlingen gaan zitten? |
Lesopbouw
(wat ga je precies doen)
Keuze lesmodel
benoem hieronder in de eerste kolom de fasen die horen bij het gekozen lesmodel | Aanvullende vakdidactische eisen · | DA | ADI | ||||||||
1 Inleiding 2 Kern 3 Afsluiting | 1 Terugblik 2 Oriƫntatie 3 Uitleg 4 Begeleide oefening 5 Zelfstandige verwerking 6 Evaluatie continu: REFLECTIE |
lesfase | tijd | activiteit |
Inleiding Kern Afsluiting | 10min. 20min. 5min. | Ik vraag de aandacht met het stilte teken. Op het digibord laat ik de tekst met de noten zien. We hebben het kort even over de noten. (lage en hoge noten) Ik laat de leerlingen het ritme klappen of knippen met hun vingers. Ik zing het liedje voor. De leerlingen zingen de eerste regel en ik zing de rest. De leerlingen zingen nu ook regel 2 erbij en ik weer de rest. Nu zingen de leerlingen ook de 3e regel erbij. En hierna zingen de leerlingen het hele lied. We gaan in de kring staan. Ik vertel de leerlingen de passen die bij het liedje horen. Doep doep doep doep doebe di dee Vier stappen opzij naar rechts. Doep doep doep doep doepbe di dee Vier stappen opzij naar links. Doe-ap Doe-ap doebe di dee. Handen omhoog en vier keer klappen op de tel. Doep doep doep doep doebe di dee. Rechter- en daarna linker been naar voren schoppen, dit herhalen. We gaan het liedje nu zingen met de passen erbij. Wanneer dit helemaal goed gaat probeer ik het ook in 2 of 4 kringen, nu zingen de leerlingen door elkaar. De leerlingen gaan weer naar hun plaats. Wanneer het nodig gebruik ik het stilte teken weer. Ik vraag de leerlingen wat ze van het liedje en van de les vonden. |
Geen opmerkingen:
Een reactie posten